Njoftim nga Federata e Sporteve Universitare të Kosovës

  Njoftim nga Federata e Sporteve Universitare të Kosovës

  Federata e Sporteve Universitare të Kosovës po starton me Ligat Universitare për të gjithë studentët / studentet.

  Ligat Universitare këtë vit do të organizohen në këto tri sporte: futsal për meshkujt, volejboll për vajzat, dhe ping - pong për të dyja gjinitë.

  Organizimi i garave në këto sporte do të zgjas 3 muaj. Ekipet fituese dhe vendet e dyta nga këto tri sporte do të jenë pjesëmarrëse në finalet kombëtare në Shqipëri, me 7 - 11 qershor 2020.

  Ftoheni që të formoni ekipin/ekipet në këto sporte. Koha e paraqitjes së ekipeve është 10 ditë, respektivisht deri më 27 shkurt 2020. Paraqitja e ekipit pjesëmarrës duhet të bëhet përmes emailit në [email protected]

  Në linkun në vijim mund të gjeni aplikimin për ekipet pjesëmarrëse të këtyre ligave: https://fsunk-kos.org/

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910